KURUMSALLAŞMA ve LOGO

    Modern dünyada insan nüfusu arttıkça üretilen farklı alanlardaki hizmetler de artmaktadır. İnsanın ihtiyacı olan eşya, yiyecek, giyecek,elektronik  vs. her türlü hizmet ve ürün, birçok firma aracılığıyla piyasaya sürülmektedir. En basit ve gündelik olarak yaklaşırsak tşört mü alacağız? Karşınıza, onlarca farklı firmanın ürettiği yüzlerce farklı çeşit çıkıyor. Karnınız mı acıktı? Bulunduğunuz şehirde karnınızı doyurabilmeniz için yüzlerce farklı seçenek mevcut. Cep telefonu mu alacaksınız? Farklı markaların farklı model seçenekleri sizi cezbediyor. İnternette bir film mi izleyeceksiniz? Yine binlerce farklı siteyi tercih etmeniz mümkün. Bu örnekler gündelik hayatımızdaki bütün ihtiyaçlara genellenebilir.

   İnsanlar, ihtiyaçlarını giderirken modern dünyada her zaman tercih yapmak zorundadır. Bazen tavsiye üzerine tercih yapar, bazen tecrübesinden yararlanarak tercihlerde bulunur ancak tercih yaparken insanı etkileyen tek faktör tavsiyeler veya eski kullandığı ürünler değildir. Biz bunlardan bağımsız da tercihler yapıyoruz çoğu zaman ve işte orada devreye giren ve bizi etkileyen en önemli etkenlerin başında logo gelmektedir.

    Logolar, insanların tercihlerini bıraktıkları ilk izlenim olarak olumlu veya olumsuz olarak etkileme gücüne sahiptirler. Birçok firma logo ihtiyacını doğru tasarımla birleştirerek bir güce çevirmiştir ve sadece logoları sayesinde topladıkları müşteri sayısı toplam müşteri sayısının yarısından fazladır.

    Bugün yeni dünyada marketlerden spor kulüplerine yayınevinden nakliyat firmalarına bütün ekonomik kuruluşların ana hedefi kurumsallaşmaktır ve kurumsallaşmanın da ilk adımı kurumun kendine ait bir logosunun olmasıdır.

Yüz yılda logosunu aslına bağlı kalarak birkaç kez modernize etmesi de bunu göstermektedir. Hem ekonomik olarak bu kadar güçlü olması hem de logosunu dünyanın her yerinde sergilemesi logonun önemini kanıtlar niteliktedir.

    Dünyada ki örneklerinin yanı sıra ülkemizde de yarış halindeki büyük firmalar logonun önemini kavramış ve kendilerine birer kimlik logo yaratmışlardır. Bisküvi, çikolata vb. atıştırmalık ürünler satan büyük firmaları örnek verecek olursak birbirleriyle önemli bir rekabet halindedirler.Serbest piyasa ekonomisinin getirdiği rekabet ile kendilerini bir adım öne çıkaracak şeyler aramaya başlayan bu şirketler, logo dalına tutunmuşlardır. Ülker, Eti gibi bu firmalar, tüketicinin daha çekici görmesi için kendilerine cezbedici logolar tasarlatmıştır.

    Firmalar artık biliyor ki logo, şirketlerinin halk arasındaki yüzüdür, kimliğidir. O halde ona büyük önem verilmelidir. Bu önemden hareketle, bizde logo tasarımı sektöründe yerimizi aldık ve size hizmet etmeye başladık. Biz logolugo ailesi olarak istediğiniz renk, boyut ve tasarımda logolar tasarlamaktayız.İyi bir logonun iyi bir imaj kaynağı olduğunu unutmayın ve bize ulaşın!

Author: logolugo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2019 LogoLugo | Profesyonel Kurumsal Logo Tasarımı‎
top